Személyre szabott utazás!

Utazási tanácsadóként kényelmesebbé és egyszerűbbé teszem a nyaralásod szervezését! Tervezz velem, utazz a nagyilágban és vedd igénybe ingyenes szolgáltatásom! bernadettgyongyosi@gmail.com Tel:20/989-3823

Bulgária Ciprus Görögország Korfu Rodosz Zakinthos
Kréta Horvátország Olaszország Szicília Spanyolország Törökország

Görögország - Hasznos információk

(IBUSZ Utazási Irodák Kft.)

Beutazási szabályok:
 
Görögországba történő belépéshez magyar állampolgároknak vízum nem kell. Görögország az EU tagja, így bármilyen schengeni országban elkövetett szabálysértés a belépést kizárja

a) Utasainknak, beleértve a 18 év alattiakat is, érvényes útlevéllel, vagy új típusú személyi igazolvánnyal kell rendelkeznie, az okmányok érvényességét nem áll módunkban ellenőrizni.
b) Külföldi állampolgárok, illetve magyarországi tartózkodási engedéllyel rendelkező külföldi állampolgárok részére vízuminformációkkal nem rendelkezünk, ezért a saját nagykövetségen kell érdeklődniük. 
c) Kérjük az utazásra feltétlenül vigyék magukkal az IBUSZ által kiállított részvételi jegyet, útlevelet, valutát, hitelkártyát, Baleset-, Betegség-, Poggyászbiztosítást (BBP), vezetői engedélyt, gépkocsis utazásnál a forgalmi engedélyt és 
a kötelező nemzetközi zöld kártyát. Az utazáshoz elengedhetetlen részvételi jegyet csak a teljes részvételi díj befizetésekor adjuk ki, illetve charter repülővel történő utazás esetén a repülőjegyet indulás előtt a repülőtéren vehetik át.

Hivatalos nyelv: görög, de az angolt széles körben megértik

Időeltolódás: + 1 óra

Pénznem: Euró

Pénzváltás: A bankok nyitvatartási ideje: hétfő-péntek 9–14.00 óráig, szombaton zárva vannak. Az üdülő településeken találhatók kisebb pénzváltók, utazási irodák, amelyek egész héten, késő estig nyitva tartanak.

Hálózati feszültség: 220 V

Telefon: Görögországba 00 30; Magyarországra: 00 36

Ivóvíz: a csapvíz fogyasztásra nem javasolt

Üzletek: Az üzletek nyitva tartása hasonlóan alakul a mediterrán országokéhoz. Általában a szieszta időszakban, vagyis 15-18 óra között zárva tartanak, de az üdülő településeken ezt sokszor nem tartják be, késő estig várják a vásárlókat. A tavernák, kávézók és egyéb szórakozóhelyek szintén az éjszakai órákig nyitva tartanak.

Autókölcsönzés: Minimum korhatár 23 év, minimum 1 éves jogosítvány, útlevél (néhol elegendő a személyi igazolvány) szükséges. Kérjük mielőtt autót vagy motort bérelnének, győződjenek meg a biztosítási feltételekről. Csak biztosított járműveket béreljenek. Kérjék idegenvezetőjük segítségét a helyszínen.

Tanácsok

Mit vigyünk?

Különleges felszerelést csak abban az esetben szükséges magunkkal vinni, ha saját igényeink vagy hobbink ezt megkívánja (búvárruha, sífelszerelés, saját étkészlet stb.) A nyári hónapokban az egész ország területén a mediterrán éghajlatra jellemző meleg idő az uralkodó, ezért inkább arra ügyeljünk, hogy a strandfelszerelés ne maradjon itthon...Ha szállásunkat apartmanban foglaltuk le, vihetünk magunkkal előre megvásárolt konzerveket, tartós élelmiszereket, de még a nyaralóhelyeken is közel ugyanannyiba kerül minden élelmiszer mint itthon.

Mit ne vigyünk?

Élelmiszerek, alkohol és más élvezeti cikkek esetén a többi EU országra is érvényes beviteli kvóták érvényesek Görögországra is. Romlandó élelmiszert már csak azért sem érdemes vinni, mert helyben is minden megkapható és az árakban sincs nagyon lényeges eltérés az itthoniakhoz képest. Arra viszont figyeljünk, hogy az ország területéről tilos engedély nélkül műtárgyat kihozni, ha esetleg ilyesmit kaptunk/vásároltunk mindenképpen érdmes utánakérdezni a kiviteli szabályoknak, hogy az esetleges átvizsgálás kellemetlenségeit elkerüljük.

Kisgyermekes családoknak ajánlott?

A népszerű tengerparti üdülőhelyek mindenképpen ajánlhatók kisgyermekes családoknak, a nagyobb üdülőkomplexumokban mindenhol vannak külön medencék (esetleg gyermekprogramok is).

Mikor utazzunk?

Ez elsősorban attól is függ, milyen céllal látogatunk az országba? Ha elsősorban nyaralni indulunk, természetesen a nyári hónapok a legalkalmasabbak, figyelni kell azonban arra, hogy minél délebbre megyünk, annál forróbbak a nyár közepi hónapok. Krétán például szeptember közepe felé lesz csak nem túl perzselő a forróság, míg az északi Korfun ekkor már bizonytalanabb a kilátás a folyamatos jó időre. Amennyiben elsősorban kulturális programokat tervezünk, akkor a tavasz és az ősz a legalkalmasabb időszak az utazásra. Az Athénba látogatóknak nem árt azzal is számolniuk, hogy a város folyamatosan növi ki önmagát, a hatalmas autóforgalom, a szűk utcák és a zárt fekvés miatt a nyári hónapokban igen gyakran fordul elő kisebb-nagyobb szmog. (A nagyváros levegője egyébként sem túl tiszta, az idegenvezetők ritka alkalomként szokták mutogatni, ha az Akropoliszról ellátni a pár kilométerre lévő pireuszi partokig.) A tél kissé unalmas, ha nem a téli sportok kedvéért indulunk el, viszont Húsvét és június között az idő már elég szép, a partok és a látnivalók még nem túl zsúfoltak, a közlekedés zökkenőmentes. A szállások jóval olcsóbb áráról nem is beszélve. (A szárazföldön augusztus végétől november végéig ismét hasonló feltételek között látogathatunk az országba.)

Linkgyűjtemény

Mennyi pénzre lesz szükségünk?

Annyira, mint amennyit itthon elköltenénk, ám ha lehetőség van rá, vigyünk inkább 30-40%-kal többet. Görögország pénzneme az EURO. Az árak Görögországban is széles skálán mozognak, attól függően, hogy hol vásárolunk és mely részén az országnak.A szigetek általában drágábbak, mint a szárazföld. Éttermekben, szórakozóhelyeken kb. 10% borravalót szokás adni és a taxik utasai is felkerekíthetik a viteldíjat.
A magyar forintot csak a Görög Nemzeti Bank váltja be, nem túl jó árfolyamon. A bankok általában 8-13 óráig vannak nyitva. A bankokon kívül utazási irodákban szállodákban is lehet pénzt váltani. ÉtkezésA külföldre utazó gyakran találkozik új ízekkel, ezek is hozzátartoznak az adott ország képéhez.

Ne mulassza el megkóstolni a helyi specialitásokat. A szállodákban igyekeznek a menü összeállításakor a külföldiekre is tekintettel lenni, tehát szinte mindenütt talál majd kontinentális ételeket. A csapvíz Görögországban egy-két kivételtől eltekintve mindenütt iható, de egyes helyeken szokatlan lehet az íze, éppen ezért ajánlatos palackozott vizet fogyasztani.

Nyelv

A görög nyelv, bár klasszikus eredetű, a magyarhoz hasonlóan nem világnyelv. Sokan (orvos, idegenforgalomban-kereskedelemben dolgozók) beszélnek viszont németül, angolul, olaszul, a magyar nyelv ismerete azonban rendkívül ritka. A szállodák animációs programjai is világnyelveken zajlanak.

Nyitvatartás - szieszta

Postahivatalok üdülőhelyeken általában csak hétköznap, nagyobb városokban szombat délelőtt is nyitva tartanak.
Az üzletek reggel 9-től 14 óráig, majd a 18 órától 21 óráig nyitva tartanak, hétfőn és szerdán viszont a szieszta után már nem nyitnak ki.
Érdemes ellátogatni a reggeli órákban piacra, bárhol járnak Görögországban. Gyümölcsöt, zöldséget, friss halat, különféle húsokat, változó választékban ajándéktárgyakat, bőrárut, ruhát is lehet kapni.

Közlekedés

A menetrend nem mindig szentírás, a megállók is esetlegesek. A taxik általában taxiórával közlekednek, hosszabb útra viszont bátran alkudják ki az árat. A viteldíjak hasonlóak a magyarországi árakhoz, éjjel viszont magasabbak. Céltaxikba (olcsóbb!) szokás egyszerre több utast is felvenni hasonló útvonalon. 
Autó- és motorbérlés, Autót 21 évesnél idősebb, legalább 1 éves jogosítvánnyal rendelkező vendégek bérelhetnek. A bérautóra kötelező és CASCO biztosítás ist adnak, ez utóbbi azonban nem vonatkozik a gumi és az alváz sérüléseire. Mindig győződjön meg arról, hogy az autó biztosított, mert az egyébként olcsónak tűnő ajánlat igen sokba kerülhet egy apróbb koccanás esetén is.Az árak nem tartalmazzák az üzemanyagköltséget, és csak legalább 3 napos bérlet esetén korlátlan a kilométer felhasználás. A KRESZ szabályai lényegében azonosak az itthoniakkal, de érdemes számításba venni a görög sofőrök mediterrán temperamentumát és a szokatlan útviszonyokat. A kismotorok, robogók nagyon kellemes közlekedési eszközök a nyári forróságban, de ne feledjék, hogy két kerekük van és könnyen borulnak, az utasokat pedig nem védi semmi a sérüléstől. Csak akkor kölcsönözzön motort, ha jártas a vezetésében és tartsa szem előtt, hogy CASCO biztosítás hiányában Önt terheli az esetleges károk megfizetése. A csapvíz Görögországban szinte mindenütt iható, de egyes helyeken szokatlan lehet az íze, éppen ezért ajánlatos palackozott vizet fogyasztani.

Magyar Köztársaság Nagykövetsége:
10675 Athén, Karneadou 25-29. Kolonaki
Telefon: 0030 21-07256800 

 Görögország

 

 

Szállások, utazási ajánlatok

 

Tartalom

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 191
Tegnapi: 379
Heti: 191
Havi: 6 025
Össz.: 1 326 852

Látogatottság növelés
Oldal: Görögország-Hasznos információk
Személyre szabott utazás! - © 2008 - 2024 - utazasitanacsado.hupont.hu

A HuPont.hu jelszava az, hogy itt a honlapkészítés ingyen van! Honlapkészítés Ingyen

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »